پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC

پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC

  • توضیحات
  • نظرات (0)

توضیحات

مقدمه ای بر فیبر نوری

با گسترش استفاده از شبکه های (Fiber To The X) FTTX و زیرساخت فیبر نوری تولیدکنندگان تجهیزات پسیو شبکه های فیبر نوری سعی بر تولید تجهیزات مدرن و کامل با با بالاترین کیفیت و کمترین خطا هستند تا موجب سهولت در راه اندازی شبکه ها باشد. شبکه های FTTX به شبکه هایی اطلاق می شود که از فیبر نوری برای تامین تمامی یا بخشی از اتصال مورد نیاز در ارتباطات نهایی (Last Mile) مخابراتی استفاده می کند. به دلیل ظرفیت بالای حمل دیتا توسط کابل های فیبر نوری نسبت به کابل های مسی به خصوص در مسافت های طولانی تر، شبکه های نوری در حال جایگزینی با شبکه های مسی هستند. پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC_SC نیز یکی از تجهیزات پسیو پرکاربرد در شبکه های فیبر نوری محسوب می گردد که نوع دیگر آن به صورت مالتی مد داپلکس SC-SC نیز تولید وعرضه می گردد.

یک فیبر نوری از رشته های نازک و بلندی ساخته شده که جنس آن از شیشه شفاف و خالص است و ضخامتی به اندازه ۱۲۵ میکرون دارد که سیگنال های نوری از این طریق ارسال و دریافت می شوند. مقدار ضخامت کر (هسته) یک کابل فیبر نوری نزدیک به ضخامت یک تار موی انسان می باشد. به دلیل ظرفیت بالای حمل دیتا توسط کابل های فیبر نوری نسبت به کابل های مسی به خصوص در مسافت های طولانی تر، شبکه های نوری در حال جایگزینی با شبکه های مسی هستند. 

مهمترین مزایای فیبر نوری

  1. کارآیی با سرعت بسیار بالا
  2. ظرفیت بزرگ پهنای باند
  3. مقاومت بالا در برابر نویزهای الکترومغناطیسی ناشی از رادیوها، موتورها و یا سایر کابل های مجاور
  4. هزینه های نگهداری کمتر

استاندارد تارهای فیبر نوری

تارهای فیبر نوری دارای استاندارد های مختلفی می باشند که از جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

G652

در اکثر شبکه های نوری استفاده می شود. استحکام کمتر و مقاومت محدودی در مقابل خمش داشته و از لحاظ قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. این نوع فیبر نوری ارتباطات راه دور تا ۱۰۰KM و یا بیشتر را میسر می سازد. حداقل شعاع چرخش در فیبر نوری G652 برابر با دایره ای به قطر ۵ سانتی متر است. اگر در مسیر این فیبر فیوژن های متعددی صورت بگیرد افت کلی مسیر کمتر از حالتی خواهد بود که فیبر G657 استفاده شود.

G657-A1

استحکام بیشتر و افت کمتر  نسبت به G652 ولی نسبت به G657-A2 استحکام کمتر و افت بیشتری دارد. به لحاظ قیمت نیز مابین G652 و G657-A1 می باشد.

G657-A2

این نوع فیبر نوری در شبکه های فیبر نوری که مقاومت بیشتری برای پیچش ریز کابل کشی لازم است بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. فیبر نوری G657-A2 با نوع G652D کاملا سازگار است. این نکته حائز اهمیت است که در صورت انجام فیوژن این دو نوع به یکدیگر میزان تلفات نوری اتصال کمی از حالتی خواهد بود که دو مدل فیبر نوری یکسان به هم فیوژن می شوند. همچنین تسهیل تکنیک های آرایش کابل فیبر نوری کم هزینه است. انعطاف پذیری و شعاع خمشی بهبود یافته ای داشته که این امر امکان مدیریت بهتر کابل و مسیریابی در مناطق متراکم را فراهم می کند.

علاوه بر این، نسبت به هر دو استاندارد G657-A1 و G652 دارای استحکام بسیار بالایی بوده و در مقایسه با آن دو افت بسیار پایینی را دارد. به لحاظ قیمت نیز نسبت به نوع های دیگر بسیار گرانتر می باشد. از این رو به دلیل قیمت بالای آن خریدار تمایل کمتری به استفاده از آن دارد. این نوع فیبر در استقرار شبکه Datacenter و Enterprise محبوب شده است.

تقسیم بندی فیبرهای نوری

فیبر نوری سینگل مد

در حالت کلی فیبرهای نوری در دو دسته مختلف Single Mode (تک حالته) و Multi Mode (چند حالته) طبقه بندی گردیده اند که هسته هر دو از جنس شیشه می باشد و هم به صورت پچ کورد و هم به صورت پیگتیل برای هر دو دسته تولید و به بازار جهانی تجهیزات پسیو شبکه های نوری عرضه می شوند. یکی از اصلی ترین پارامترهای مهم که نوع سینگل مد و مالتی مد را از یکدیگر متمایز می سازد تعداد پرتوهای انتقالی آن ها می باشد.

در فیبرهای نوری سینگل مد به دلیل کوچکتر بودن قطر هسته قابلیت انتقال پالس نوری با فواصل طولانی تری (تا ۵۰ برابر دورتر) را دارند و  برای مسافت های طولانی تر ( بیشتر از ۲ کیلومتر) مناسب بوده و قیمت آن ها نیز گران تر است. فیبرهای نوری سینگل مد (OS2 و OS1) برای پچ کوردها به صورت تک رنگ (YELLOW)  و برای پیگتیل ها به صورت تک رنگ و رنگی (COLORED) با ۱۲ تار رنگی متنوع تولید و عرضه می گردد.

فیبر نوری مالتی مد

بر خلاف فیبر های نوری سینگل مد، در فیبرهای نوری مالتی مد به دلیل بزرگتر بودن قطر هسته در فیبر نوری مالتی مد چندین مد می تواند به صورت همزمان و وجود کوچکترین اختلالی ارسال گردد. هر کدام از این پرتوهای نوری به علت طول موج متفاوت با اختلاف سرعت کمی حرکت می کنند و با اختلاف زمان کمتری به گیرنده می رسند که این امر باعث پهن شدن پالس دریافتی شده (کاهش پهنای باند و مسافت انتقال) و به این حالت پاشندگی گفته می شود.

در مسافت های طولانی تر (بیشتر از ۹۰۰ متر) سیگنال نوری در فیبر نوری مالتی مد به شدت افت پیدا می کند و سیگنالی که به دریافت کننده خواهد رسید دچار اعوجاج خواهد شد. فیبر نوری مالتی مد به پنج دسته مختلف OM4، OM3، OM2، OM1 و OM5 تقسیم بندی شده اند که هر کدام دارای رنگ متفاوتی می باشد وبر اساس استانداردهای تعریف شده به صورت پچ کورد، پیگتیل تولید و عرضه می گردند. روکش بافردار و بوت کانکتورها نیز بر اساس استاندارد TELECORDIA ارائه می شوند.

 

کابل های فیبر نوری بر اساس نوع فیبر نوری

کابل های فیبر نوری بر اساس نوع فیبر نوریانواع کابل های فیبر نوری بر اساس نوع فیبر

تفاوت فیبرهای نوری سینگل مد و مالتی مد

فیبرهای نوری سینگل مد

  1. دارای روکش زرد رنگ
  2. دارای قطر هسته کوچکتر بین ۸ تا ۱۰ میکرون بوده و این امر اجازه انتشار مستقیم نور از طریق هسته را فراهم می کند.
  3.  تضعیف پالس نوری کمتر به دنبال انتشار مستقیم نور و امکان انتقال پالس نوری در مسافتهای طولانی را فراهم می نماید.
  4. پشتیبانی از سرعت ۱۰Gb
  5. مناسب برای زیرساخت های مخابراتی با مسافتهای طولانی (۸۰ کیلومتر یا بیشتر)
  6. عدم وجود محدودیت سرعت در انتقال پالس های نوری با سرعت نور (تنها عامل محدود ککنده سرعت در این نوع، سرعت ماژول فرستنده آن ها می باشد که در حال حاضر تا ۱۰۰ گیگ بر ثانیه می رسد)
  7. پر هزینه بودن راه اندازی فیبرهای سینگل مد نسبت به مالتی مد به علت استفاده از لیزر جهت ایجاد پالس های نوری
  8. نیاز به تجهیزات لیزری جهت متمرکز کردن نور و تنظیمات دقیق آن بدلیل قطر بسیار کوچکتر هسته

ساختار فیبر نوری سینگل مد

نحوه انتشار و حرکت پالس نوری در فیبر نوری سینگل مد

 

فیبرهای نوری مالتی مد

  1. روکش فیبر نوری مالتی مد بر حسب نوع خود دارای رنگ بندی متفاوتی می باشند (رجوع شود به جدول بالا)
  2. دارای قطر هسته بزرگتر (۵۰ یا ۶۲٫۵ میکرون) می باشند و به همین دلیل پالس های نوری بیشتری را در مسافت های کمتر انتقال می دهند.
  3. به دلیل انتشار پاس های نوری در چند حالت مختلف در صورت افزایش مسافت افت شدید کیفیت پالس نوری ارسالی صورت خواهد گرفت.
  4. پشتیبانی از سرعت ۱۰Gb
  5. مناسب برای زیرساخت های با مسافت های کوتاهتر (تا ۹۰۰ متر)
  6. مناسب برای دیتاسنترها
  7. در شبکه های کامپیوتری و مخابرات نیز استفاده می شوند.
  8. به کارگیری در صنایع نظامی و فضایی 
  9. در سنسورهای دمایی و همچنین ابزراهای پزشکی جهت ایجاد روشنایی دقیق مانند عمل آندوسکوپ 
  10. دارای محدودیت سرعت به دلیل انتقال چند مد مختلف و مسیر انتقال متفاوت
  11. سرعت انتقال در مسافت های ۲ کیلومتری (۱۰۰Mbit/S)، ۱ کیلومتری (۱Gbit/S)، ۵۵۰ متری (۱۰Gbit/S) توسط این نوع فیبرها ارائه می گردد.

ساختار فیبر نوری مالتی مد

نحوه انتشار و حرکت پالس نوری در فیبر نوری سینگل مد

 

مهمترین تجهیزات پسیو در شبکه های فیبر نوری

از مهمترین تجهیزات پسیو در شبکه های فیبر نوری می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • کابل فیبر نوری
  • آداپتور فیبر نوری
  • پچ پنل فیبر نوری
  • ماژول فیبر نوری
  • جوش فیوژن (اتصال دهنده مکانیکی)
  • سوئیچ و مبدل فیبر نوری
  • پچ کورد فیبر نوری
  • پیگتیل فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری چیست؟

پچ کورد فیبر نوری که به آن پچ کابل و یا کابل جامپر فیبر نوری نیز گفته می شود، نوعی از کابل های فیبر نوری کوتاه می باشد که توسط یک بافر و جکت محافظ احاطه شده و هر دو انتهای آن به یک کانکتور فیبر نوری تجهیز می شود و به آن این امکان را می دهد که سریع و راحت به سایر تجهیزات مخابراتی (تجهیزات مرتبط با شبکه های فیبر نوری) متصل گردد. این نوع کابل کشی با عنوان کابل کشی به سبک اینترکانکت شناخته شده است و دارای کاربرد در دو حوزه اصلی می باشد:

  1. ایستگاه کاری کامپیوتر برای خروجی یا پریز
  2. پچ پنل های فیبر نوری یا مرکز توزیع.

پچ کوردهای فیبر نوری از هسته ای با ضریب شکست بالا ساخته شده است که توسط پوششی با ضریب شکست کم احاطه شده است که باعث می شود نور به داخل هسته منعکس گردد و از دست دادن سیگنال نوری به حداقل برسد. همچنین جکت محافظ بیرونی نیز امکان آسیب فیزیکی به هسته را به حداقل می رساند. شفافیت هسته امکان انتقال سیگنال های نوری را با تلفات نوری بسیار کمی در فواصل زیاد فراهم می کند. پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC نیز یکی از انواع پچ کوردهای فیبر نوری و جزء تجهیزات پسیو این نوع شبکه ها می باشد که در ادامه به بررسی این محصول خواهیم پرداخت.

کاربرد پچ کورد فیبر نوری

کابل های پچ کورد فیبر نوری فقط در کاربردهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند و در موارد کاربردهای بیرونی از این نوع کابل نمی توان استفاده کرد. از پچ کورد فیبر نوری برای برقراری ارتباط بین تجهیزات و قطعات موجود در شبکه های فیبر نوری استفاده می شود. به این صورت که پچ کورد فیبر نوری از یک طرف به پچ پنل فیبر نوری و از طرف دیگر به سایر تجهیزات اکتیو مانند سوئیچ فیبر نوری ، ماژول فیبر نوری ، مدیا کانورتور و یا مودم فیبر نوری متصل می شود. بنابر این اصل، بایستی پچ کورد فیبر نوری متناسب با پچ پنل فیبر نوری و تجهیزات اکتیو مرتبط با پروژه مورد نظر انتخاب شود.

در مواردی شاید یک پیمانکار راه انداز شبکه های فیبر نوری به تولید کننده پیگتیل دسترسی نداشته باشد. در این صورت یک پچ کورد فیبر نوری داپلکس را می تواند به دو قطعه مجزا تقسیم نموده که این فرآیند موجب ایجاد دو قطعه پیگتیل فیبر نوری می شود.

پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC/UPC

نمونه پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC/UPC–SC/UPC

 

انواع پچ کورد فیبر نوری

پچ کوردهای فیبر نوری بر اساس نوع فیبر و نوع کانکتور دارای دسته بندی مختلفی می باشند که در ادامه به بررسی جزئیات آن می پردازیم.

بر اساس نوع فیبر

بر اساس نوع فیبر نوری، پچ کوردهای فیبر نوری به دو نوع مختلف سینگل مد و مالتی مد طبقه بندی می شوند. نوع سینگل مد (OS2 و OS1)  آن هم به صورت سیمپلکس (تکی) و هم به صورت داپلکس (جفت) تولید و عرضه می گردند. قطر کر در فیبرهای نوری سینگل مد برابر با ۹٫۱۲۵ میکرون است.

بررسی کلی فیبرهای نوری سینگل مد OS1 و OS2

کابل های نوری OS1 دارای استانداردهای تعریف شده ITU-T G652A،TU-T G652C، ITU-T G652B و ITU-T G652D و کابل های نوری OS2 دارای استانداردهای ITU-T G652C و ITU-T G652D می باشند.

نوع OS1 دارای یک جکت پلیمری سنگین بوده و دارای عنصر مقاوم مرکزی با پلیمر انعطاف پذیر مانند آرامید در یک پوشش پلاستیکی سبک برای تشکیل یک کابل ساده است، در حالی که نوع OS2 دارای ساختار لوز تیوب (داخل کابل تعدادی تیوب وجود دارد که داخل هر تیوب تعدادی تار فیبر نوری وجود دارد). هنگام استقرار در برخی محیط های سخت به کابل با استحکام و مقاومت بالایی نیاز است تا این امکان را فراهم کند که کابل بدون کشش فیبر و به منظور محافظت از آن در برابر کشش، کشیده شود.

  • بررسی میزان تضعیف در کابل های فیبر نوری OS1 و OS2 

  1. میزان تضعیف در نوع OS1 برای طول موج های ۱۵۵۰nm و ۱۳۱۰nm برابر ۱٫۰db/km می باشد که این مقدار در نوع OS2 برابر ۰٫۴db/km است.
  2. حداکثر فاصله انتقال فیبر نوری سینگل مد OS1 برابر ۱۰ کیلومتر و برای OS2 می تواند تا ۲۰۰ کیلومتر باشد.
  3. هر دو نوع سرعت انتقال ۱ تا ۱۰ گیگابایت با فواصل انتقال متنوع را ممکن می سازند. همچنین OS2 می تواند جهت اتصالات اترنت ۴۰G/100G مورد استفاده قرار گیرد.
  • کاربرد کابل های فیبر نوری OS1 و OS2

نوع OS1 برای زیرساخت هایی از جمله شبکه های داخلی یک ساختمان مانند مجتمع های مسکونی، تجاری، دانشگاه و یا کابل کشی های داخلی مستقر در مبادلات مخابراتی و مراکز داده مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع OS2 با لوزتیوب مناسب در فضا های باز مانند کارخانه ها و اکثر شبکه های Backhaul، مراکز داده، شبکه های سازمانی، اتاق مخابرات، مزارع سرور و شبکه های ذخیره سازی ابری و هر مکان مورد نیاز این نوع کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کابل فیبر نوری برای اتصال اتصالات اترنت ۱G/10G/40G/100G ایده آل است و می تواند داده ها را تا ۱۰ کیلومتر در ۱۳۱۰ نانومتر و یا تا ۴۰ کیلومتر در ۱۵۵۰ نانومتر انتقال دهد.

کابل های فیبر نوری مالتی مد

همانطور که قبلا توضیح داده شد، فیبرهای نوری مالتی مد به ۵ دسته مختلف ( OM1, OM2, OM3, OM4، OM5) تقسیم بندی می شوند که پیاده سازی و مونتاژ هر یک از آن ها مستلزم به کارگیری سرکانکتور و سایر اجزای مربوط به آن نوع خواهد بود. همچنین تار فیبرهای نوری مالتی مد ۶۲٫۵/۱۲۵ یا ۵/۱۲۵ میکرون می باشد. پچ کوردهای فیبر نوری مالتی مد فقط به صورت داپلکس می باشند.

 

تفاوت قطر هسته در فیبرهای نوری

                                                                                                  نمای کلی از تفاوت قطر هسته در فیبر های نوری سینگل مد و مالتی مد

 

ساختار کلی پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس در مقابل سینگل مد سیمپلکس

نمای کلی از کابل فیبر نوری سینگل مد داپلکس در مقابل کابل فیبر نوری سینگل مد سیمپلکس

 

بر اساس نوع کانکتور

دارای ۴ نوع مختلف به شرح ذیل می باشد:

  • کانکتور SC مخفف (Subscriber Connector) یا (Square Connector) و یا (Standard Connector)
  • کانکتور LC مخفف (Lucent Connector) یا (Little Connector) و یا (Local Connector)
  • کانکتور FC مخفف (Ferrule Connector) یا (Fiber Channel)
  • کانکتور ST/BFOC مخفف (Straight Tip/Byonet Fiber Optic Connector)

 

انواع کانکتورهای فیبر نوریانواع کابل های فیبر نوری بر اساس نوع کانکتور

 

ساختار کلی پچ کورد فیبر نوری

یک پچ کورد فیبر نوری دارای یک ساختار ۵ لایه به شکل زیر است:

  1. Core (هسته): در مرکز فیبر قرار دارد که از جنس یک ماده بی نهایت شفاف شیشه ای یا پلاستیکی تشکیل شده که پرتوهای نور در آن جریان می یابند. قطر هسته در سطح میکرون می باشد.
  2. Cladding (سطح آبکاری شده): به عنوان یک سطح لایه محافظتی بر روی کر است که با ایجاد انعکاس، شرایط مورد نیاز برای عبور پالس های نوری را در طول مسیر فراهم می کند.
  3. Coating (روکش): یک لایه محافظ پلاستیکی است که لایه Cladding را احاطه کرده و هسته را در برابر آسیب محافظت می کند.
  4. الیاف محافظ (Strengthening fiber ): که به آن Kevlar نیز گفته می شود، از هسته در برابر آسیب های ناشی از کشش کابل، فشار خارجی یا نصب محافظت می کند.
  5. پوشش کابل (Cable Jacket): به عنوان لایه خارجی پیگتیل فیبر نوری می باشد.

ساختار پچ کورد فیبر نوریساختار کلی پچ کورد فیبر نوری

 

تفاوت روکش LSZH با PVC

نوع پوشش کابل های فیبر نوری در دو نوع مختلف LSZH (Low Smoke Zero Halogen) و PVC (Poly Vinyl Chloride) توسط تولیدکنندگان تولید و به بازار تجهیزات پسیو شبکه های فیبر نوری عرضه می گردد. مهمترین کاربرد کابل های LSZH در مناطق با فضای محدود و نزدیک به انسان یا مناطقی است که تجهیزات حساس نصب می شوند. زیرا در زمان حریق دود کمتری از خود تولید می کنند. کابل های با روکش LSZH در فضاهای داخلی (Indoor) و یا در مراکز داده مدرن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل های PVC در صورتی که در معرض حریق قرار بگیرند دود غلیظ سیاه ایجاد نموده و هنگامی که با آب ترکیب شوند منجر به تولید اسید کلرید ریک (HCI) می شوند که یک اسید خورنده بوده و می تواند منجر به ایجاد صدمات جسمی گردد. استفاده از کابل های فیبر نوری با روکش PVC کاهش یافته است و با توجه به پیشرفت چشمگیری که کابل های با روکش LSZH داشته است تمایل و تقاضای سفارش برای این نوع کابل افزایش پیدا کرده است.

توجه

* به دلیل وجود کابل های بی کیفیت فیبر نوری که دارای روکش PVC و کولارهای تقلبی بوده و توسط برخی تولیدکنندگان داخلی به بازار تجهیزات پسیو شبکه های فیبر نوری ایران عرضه می گردد دارای معایب زیر است:

  • کیفیت روکش به حدی پایین است که انعطاف پذیری بالایی داشته و به راحتی خم می شود و این امر موجب افزایش شکنندگی کر می شود.
  • لایه محافظتی سفید رنگ موجود بر روی کر توسط استریپر به سختی استریپ شده و این امر احتمال شکسته شدن کر را افزایش می دهد.
  • تلفات بالای سیگنال نوری به دلیل کیفیت بسیار پایین کر

از آنجایی که به کارگیری کابل های با کیفیت در نصب و راه اندازی شبکه های فیبر نوری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مجموعه ارتباط گستر شبکه نوری ایرانیان به عنوان وارد کننده مستقیم کابل های فیبر نوری با روکش LSZH  و تار مصرفی فوجیکورا  می باشد که بهترین و باکیفیت ترین آن بوده و جهت تولیدات تمامی پیگتیل و پچ کوردها در مجموعه خود از این نوع کابل ها بهره می برد.

بررسی پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC

پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC/UPC دارای کانکتور نوع SC در دو سر انتهای کابل می باشد و ساختار آن به صورت داپلکس است و جهت ایجاد ارتباط بین تجهیزات شبکه های فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرد. نوع فیبر به کار گرفته شده در این پچ کورد سینگل مد بوده و نحوه انتشار نور به صورت مستقیم می باشد. نحوه اتصال این نوع پچ کورد فیبر نوری به صورت ضربه ناگهانی و محکم می باشد. شکل زیر نشان دهنده نمونه کانکتور فیبر نوری SC-SC می باشد:

 

کانکتور فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC

کانکتور فیبر نوری SC/UPC

پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC

پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC/UPC و SC/UPC

 

کارآیی بسیار عالی این کانکتور موجب شده است تا برای اتصال فیبر نوری سینگل مد (تک حالته) استقبال فراوانی از آن شود. البته برای اتصال فیبر نوری چند حالته نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شکل زیر نمونه اتصال پچ کورد فیبر نوری بین پچ پنل و دستگاه سوئیچ فیبر نوری را نشان می دهد:

 

نمونه اتصال پچ کورد فیبر نوری بین پچ پنل و سوئیچ فیبر نوری

نمونه اتصال پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس بین پچ پنل و دستگاه سوئیچ فیبر نوری

 

مشخصات فنی پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC

  • نوع پچ کورد : داپلکس
  • نوع فیبر : سینگل مد
  • نوع کانکتورها  SC-SC از نوع UPC
  • رنگ کابل: زرد
  • تار مصرفی : فوجیکورا
  • پوشش کابل :(Hologen free (LSZH
  • فرول کانکتور : سرامیکی (زیرکونیا) ۲٫۴۵ میلی متری از جنس آلیاژ ضد زنگ
  • ضخامت کابل: ۲ میلی متر
  • قطر کر: ۹٫۱۲۵ میکرون OS2
  • افت قرارگیری: ۰٫۳dB=>
  • افت برگشتی: ۵۰dB<=
  • کاربری: ایجاد ارتباط بین تجهیزات شبکه های فیبر نوری
  • با تست صد در صد کیفیت سیگنال در طول موج های ۱۳۱۰nm و ۱۵۵۰nm
  • دمای عملیاتی: ۲۰- الی ۷۰ درجه سانتی گراد
  • سنجش نهایی با استفاده از دستگاه تست افت اولیه و ثانویه جهت اطمینان از کارایی صددرصد بالا با ارائه نتایج تست و دقت بالا
  • اندازه گیری توسط کنترل کننده بصری نهایی اتصالات مطابق با استاندارد IEC61300-3-35 (استاندارد ارزیابی کمی کیفیت سطح انتهایی یک اتصال دهنده فیبر نوری یا یک فرستنده و گیرنده فیبر نوری با استفاده از یک رابط نوع فیبر)
  • متراژ کابل: ۱ متر ، ۲ متر ، ۳ متر ، ۵ متر ، ۱۰ متر (در مجموعه ما ساخت و تولید انواع پچ کورد فیبر نوری در متراژ های مختلف و به سفارش مشتری انجام می پذیرد)

 

مجموعه ارتباط گستر شبکه نوری ایرانیان با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی و تجهیزات و کادر متخصص و تجربیات علمی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع پیگتیل و پچ کورد فیبر نوری است که از همان ابتدا، نوآوری و تولید با کیفیت را به عنوان ارزش اساسی در تولید محصولات خود قرار داده است تا بتواند آن ها را با کیفیت جهانی مطابق با استانداردهای اروپا و قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار دهد. همچنین سفارشات پیگتیل و پچ کورد فیبر نوری با متراژ مورد نیاز مشتریان محترم در این مجموعه قابل تولید و عرضه می باشد.

 

شما می توانید جهت سفارش این محصول و همچنین برای اطلاع از قیمت های بروز سایر تجهیزات فنی و تخصصی شبکه های فیبر نوری و مشاوره فنی و تخصصی رایگان در این زمینه با شماره ۴۱۵۷-۰۴۱ تماس حاصل فرمایید.


تعهد ما ضمانت بهترین کیفیت برای محصولاتمان است

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پچ کورد فیبر نوری سینگل مد داپلکس SC-SC”