اسپلیتر فیبر نوری SPLITTER 1×64

  • توضیحات
  • نظرات (0)

توضیحات

اسپلیتر فیبرنوری1X64

اسپلیتر فیبرنوری به تجهیزاتی گفته میشود که در شبکه های فیبرنوری جهت تقسیم یک شاخه قدرت نوری به دسته های مختلف نوری مورد استفاده قرار میگیرد .

اسپلیتر 1:64 دارای یک ورودی و 64خروجی است که سیگنال را به 64قسمت تقسیم میکند و هر قسمت 1/64شدت سیگنال را دریافت میکند.

اسپلیتر های 1:64 با انواع کانکتورهای FC, LC , SC در دونوع APC & UPC  مورد استفاده قرار میگیرند.

اسپلیترهای 1:64 با توجه به محیط قرارگیری و نحوه استفاده برای کارایی بهتر ،در سه نوع قلمی ، کاستی و رک مونت ، تولید میشوند.

اسپلیترهای فیبرنوری نقش مهمی در شبکه های پسیو همچون EPON,GPON,BPON,FTTX,FTTH ,…  ایفا میکندد .

 

اسپلیتر چگونه کار میکند ؟

در اصل اسپلیترهای فیبرنوری میتوانند ورودی های متعدد و خروجی های متعدد داشته باشند

تا بتوانند یک اشعه نور را به تعداد حداکثر و مورد نیاز در شبکه فیبرنوری تقسیم نمایند .

برای مثال در شکل زیر به صورت شماتیک نحوه کار یک اسپلیتر فیبرنوری 1X4 نمایش داده شده است .

 

 

انواع اسپلیترهای فیبر نوری ؟

اسپلیترهای فیبرنوری با سرکانکتورهای مختلفی تولید میشوند و جنس اسپلیترها یا از استیل و یا از پلاستیک میباشد .

کابل های رایج مورد استفاده در اسپلیترها 2mm و 3mm است .

اسپلیترهای فیبرنوری نیز به دو دسته سینگل مود و مالتی مود تقسیم میگردند که در نوع مالتی مود ،

اسپلیترها در بازه 850nm تا 1310nm کارایی دارند

و در مدل های سینگل مود در بازه 1310nm تا 1550nm مورد استفاده قرار میگیرند .

 

Specifications (۱XN):
Parameters 1X2 1X4 1X8 1X16 1X32 1X64 1X128
Operating wavelength ۱۲۶۰ ~۱۶۵۰nm
Insertion Loss (dB)(P/S Grade) ۳٫۶/۴٫۰ ۷٫۲/۷٫۴ ۱۰٫۲/۱۰٫۵ ۱۳٫۵/۱۳٫۷ ۱۶٫۲/۱۶٫۷ ۲۰٫۵/۲۱ ۲۳٫۸/۲۴٫۵
Uniformity (dB) ۰٫۴ ۰٫۶ ۰٫۸ ۱ ۱٫۲ ۱٫۸ ۲
PDL (dB) ۰٫۲ ۰٫۲ ۰٫۳ ۰٫۳ ۰٫۳ ۰٫۴ ۰٫۵
Return Loss (dB) ≥۵۵
Directivity (dB) ≥۵۵
TDL(dB) ۰٫۵
Operating/Storage Temperature (℃) -۴۰~۸۵
Specifications (۲XN):
Parameters 2X2 2X4 2X8 2X16 2X32 2X64 2X128
Operating wavelength ۱۲۶۰ ~۱۶۵۰nm
Insertion Loss (dB)(P/S Grade) ۳٫۸/۴٫۲ ۷٫۵/۷٫۸ ۱۰٫۷/۱۱ ۱۴/۱۴٫۲ ۱۷/۱۷٫۵ ۲۱/۲۱٫۵ ۲۵/۲۵٫۵
Uniformity (dB) ۰٫۶ ۱ ۱٫۲ ۱٫۵ ۱٫۸ ۲ ۲٫۵
PDL (dB) ۰٫۲ ۰٫۲ ۰٫۳ ۰٫۳ ۰٫۳ ۰٫۴ ۰٫۴
Return Loss (dB) ≥۵۵
Directivity (dB) ≥۵۵
TDL(dB) ۰٫۵
Operating/Storage Temperature (℃) -۴۰~۸۵

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.


اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اسپلیتر فیبر نوری SPLITTER 1×64”